Działania

 

Prowadzimy warsztaty i szkolenie, stworzone na bazie własnego doświadczenia i wiedzy, wokół obszarów szczególnie bliskich naszej działalności.

Warsztaty w obszarze Empatycznej Komunikacji i Rodzicielstwa

Prowadzimy warsztaty i spotkania we współpracy z Pracownia Porozumienia Agnieszka Ryczkowska-Przywoźny. Spotkania są przeznaczone dla obecnych i przyszłych rodziców, a także każdego, kto chce świadomie rozwijać swoje umiejętności komunikowania się z ludźmi i ze sobą. Motywem przewodnim spotkań jest hasło bazowego warsztatu i projektu autorstwa Agnieszki Ryczowskiej-Przywoźny „Jak gadać żeby się dogadać?". Proponowane podejście do komunikacji opiera się na komunikacji empatycznej w myśli Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, oraz towarzyszeniu w dzieciństwie wg Jaspera Julla.

Warsztaty są dobrą inwestycją we własny rozwój.

Aktualna propozycja warsztatów znajduje się na naszej stronie fb oraz Pracownia Porozumienia Agnieszka Ryczowska-Przywoźny.

Warsztaty w obszarze Neuroróżnorodności

Prowadzimy warsztaty i szkolenia dla osób, które chcą pogłębić zrozumienie potrzeb i funkcjonowanie w obszarze neuroróżnorodności, w tym spektrum autyzmu, ADHD, wysoka wrażliwość. Istnieje możliwość zorganizowania warsztatów na zamówienie placówki, szczegóły są ustalane indywidualnie.

Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców dzieci z diagnozą ADHD prowadzi Paweł Kowalczyk, w ramach wsparcia realizowanego w Nowej Przestrzeni.

Aktualna propozycja warsztatów pojawi się na naszej stronie na fb, w zależności od przygotowanej oferty.

W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego.

Warsztaty i szkolenia w obszarze Komunikacji Wspomagającej i Alternatywnej (AAC)

Oferta warsztatowo-szkoleniowa jest przygotowana na bazie doświadczeń wprowadzania i rozwijania komunikacji wspomagającej i alternatywnej w placówkach terapeutycznych AaKuKu (Niepubliczny Punkt Przedszkolny AaKuKu oraz Centrum Terapii).

Tematyka obejmuje:

  • analizę wparcia komunikacyjnego osób w spektrum autyzmu, oraz ze złożoną niepełnosprawnością w warunkach przedszkola terapeutycznego
  • strategie i narzędzia komunikacyjne wspomagające codzienne funkcjonowanie
  • obserwowanie procesu nabywania umiejętności komunikacyjnych użytkowników oraz pracę z materiałem video
  • określanie roli partnera komunikacyjnego

Aktualna oferta w przygotowaniu. Warsztaty prowadzi Agnieszka Gołębiewska.

Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.